View unanswered posts | View active topics It is currently 29 Mar 2024, 11:10

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.



Reply to topic  [ 1 post ] 
 Πρόβλημα με Ideos X5 U8800 pro 
Author Message

Joined: 27 Nov 2012, 23:57
Posts: 1
Post Πρόβλημα με Ideos X5 U8800 pro
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια στο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε.
Μετά απο ένα αποτυχημένο backup (απο δικό μου λάθος), το κινητό "πάγωνε" με το που άνοιγε και bootare το λειτουργικό (official 2.2.2). Μετα απο αναζήτηση στο internet βρήκα τη λύση για το πως θα μπορέσω να εγκαταστήσω την έκδοση 2.3.5 (http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1431730), αλλά το πρόβλημα ήτανε ότι στη έκδοση αυτή δε λειτουργούσε το wifi και το bluetooth. Προχώρησα σε νέα αναβάθμιση [U8800Pro V100R001C00B572G001 (Universal)] η οποία αποτελείται απο 3 βήματα (γίνεται απο pink screen). Ο οδηγός εγκατάστασης ανέφερε πως στα ενδιάμεσα βήματα θα έπρεπε να αποσυνδέσω τη συσκευή απο το καλώδιο usb (η αναβάθμιση γινότανε χωρίς τη μπαταρία στο κινητό), να φορτώσω το 2 βήμα στη microsd card (φάκελος dload/UPDATE.APP) και να συνεχίσω την εγκατάσταση, όπως και έκανα. Το 2ο βήμα για κάποιο λόγο η συσκευή δεν το εγκαθιστά, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κάνω το update. Η κατάσταση της συσκευής πλέον είναι να έχω πρόσβαση μόνο σε pink screen (volume +, volume -, power), δεν μπορώ να μπω σε recovery mode (volume +, power). Τί μπορώ να κάνω για να επανεγκαταστήσω το λειτουργικό του κινητού;
Ευχαριστώ.


28 Nov 2012, 00:00
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1 post ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 258 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.