View unanswered posts | View active topics It is currently 05 May 2024, 13:06

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ STICKY TOPIC ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ.



Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2
 Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους 
Author Message

Joined: 29 Apr 2011, 19:35
Posts: 6
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Αξιότιμοι
είμαι καινούργιος στο site σας , σε αυτό οφείλεται και η δυσκολία στην εισαγωγή και ελπίζω στην βοήθειά σας. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα tablet την προηγούμενη εβδομάδα είδα σε Ελληνικό κατάστημα το "Acer Iconia Tab A500 - Tablet PC - Android 3.0" . Αλλά έχω ένα ερώτημα το οποίο δεν μπόρεσαν να μου απαντήσουν ούτε η απάντηση της αντιπροσωπίας ήταν σαφής και κατανοητή. Το ερώτημα μου είναι "αν μπορώ να διαβάσω και να γράψω στα Ελληνικά στις διάφορες εφαρμογές που έχει (pdf reader, email, κειμενογράφο κλπ) . Διάβασα στα προηγούμενα σχόλια ότι αυτό γίνεται στις προηγούμενες εκδόσεις του Android ισχύει αυτό και στην 3; Αν ήταν εύκολο ποιά είναι τα βήματα να ξέρω μην δώσω τα χρήματα ή να πάω να αγοράσω το W500 που έχει WINDOWS ;

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και συγνώμη για την έκταση του κειμένου


29 Apr 2011, 19:51
Profile
Admin

Joined: 26 Jun 2010, 15:31
Posts: 757
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Αν ειναι ελληνικο σιγουρα θα εχει.Μπορεις να τους ζητησεις να το ανοιξεις και να το ελεγξεις πριν το παρεις.Δεν νομιζω να σου πουν οχι.Σε καθε περιπτωση μπορεις να καταβεασεις απο το market ενα ελληνικο πληκτρολογιο οπως το HTC ime και να γραφεις στα Ελληνικα.


29 Apr 2011, 20:30
Profile WWW

Joined: 06 Oct 2010, 21:51
Posts: 5
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Θα σου το πω ακόμη πιο απλά:
Ακόμη και αν δεν έχει εγκατεστημένα τα ελληνικά (πράγμα απίθανο) μπορείς να εγκαταστήσεις εύκολα και δωρέαν ΚΑΙ την ελληνική γλώσσα, ώς γλώσσα εισαγωγής ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ, δλδ μυνήματα, e-mail, internet κτλ
αλλά και όπως αναφέρει προηγούμενο Post, μπορείς να στήσει έξτρα ελληνικό πληκτρολόγιο, υπάρχουν δύο-τρια δωρεάν...
Η υποστήριξη των ελληνικών στο android είναι εγγενής και πλήρης...


29 Apr 2011, 21:09
Profile

Joined: 29 Apr 2011, 19:35
Posts: 6
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Aγαπητέ tasgr86 ευχαριστώ για την βοήθεια σου.
Στο ερώτημά μου στην Αντιπροσωπεία την Ελλάδα μου απαντήσανε τα εξής
"Αξιότιμε Πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Acer, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο Τablet ICONIA A500, η συσκευή μπορεί να αναγνωρίσει ελληνικούς χαρακτήρες. Η έκδοση όμως του λειτουργικού συστήματος Android 3.0 δεν υποστηρίζει προς το παρόν την Ελληνική γλώσσα και χαρακτήρες, Υπάρχουν όμως εφαρμογές στο Μarket place του Adroid ή στην ιστοσελίδα www.android.com, όπου ο πελάτης μπορεί να βρει διαθέσιμες εφαρμογές δωρεάν ή επί πληρωμή για την υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων, όμως ή εγκατάσταση των εφαρμογών αυτών γίνεται με ευθύνη του πελάτη και την υποστήριξη πάνω σε αυτές τις επιπλέον εφαρμογές αναλαμβάνει ο κατασκευαστής της εφαρμογής και όχι η Acer.

Για οποιαδήποτε άλλη απορία ή διευκρίνιση είμαστε στην διάθεσή σας. "

εσείς που γνωρίζετε καλά το σύστημα Android και τις διαθέσιμες εφαρμογές θα μπορέσω να βγάλω αποτέλεσμα ή θα μπώ σε δύσκολα μονοπάτια:

Ευχαριστώ και πάλι


29 Apr 2011, 21:19
Profile

Joined: 29 Apr 2011, 19:35
Posts: 6
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Ευχαριστώ πλύ georgevio


29 Apr 2011, 22:02
Profile

Joined: 29 Apr 2011, 19:35
Posts: 6
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Ευχαριστώ πολύ georgevio . Συγνώμη για το λάθος προηγουμένως .


29 Apr 2011, 22:03
Profile
Admin

Joined: 26 Jun 2010, 15:31
Posts: 757
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Μαλλον αναφερεται στη γλωσσα που εχουν τα μενου κλπ.Οτι δεν υποστηριζει ελληνικα.Ισως να ισχυει για τολην 3.0 δεν ειμαι και σιγουρος.Αλλα οπως σου απαντησαν και στο mail μπορεις να βαλεις απο το market ενα ελληνικο πληκτρολογιο και να γραφεις στα Ελληνικα.Γι αυτο ειμαι σιγουρος.


29 Apr 2011, 22:07
Profile WWW

Joined: 29 Apr 2011, 19:35
Posts: 6
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Καλησπέρα
θα ήθελα να ρωτήσω αν στο λειτουργικό android ICS 4.03 το android πληκτρολόγιο αναγνωρίζει τα ελληνικά ή πρέπει πάλι να κατεβάσω ελληνικό πληκτρολόγιο από το ANDROID MARKET; Ποιο κατά την γνώμη σας είναι το καλύτερο δωρεάν ή φθηνό ελληνικό πληκτρολόγιο με ελληνικό λεξικό για ένα tablet 10'' (lenovo thinkpad)

ευχαριστώ


30 May 2012, 19:59
Profile

Joined: 18 Jan 2012, 14:57
Posts: 176
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Hackers Keyboard ή Multiling και είσαι εντάξει.


30 May 2012, 21:30
Profile

Joined: 29 Apr 2011, 19:35
Posts: 6
Post Re: Ελληνικά σε συσκευές Android Tablets και κριτική τους
Ευχαριστώ Chis K.
Να θεωρήσω από την απάντηση ότι το πληκτρολόγιο του ANDROID ICS 4.03 δεν περιλαμβάνει τα Ελληνικά από μόνο του.
Ευχαριστώ και πάλι.


16 Jun 2012, 11:09
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.