View unanswered posts | View active topics It is currently 18 Apr 2024, 11:09

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΠΡΙΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΕΝΑ ΝΕΟ TOPIC ΒΕΒΑΙΩΘΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ



Reply to topic  [ 2 posts ] 
 Νεος χρηστης android 
Author Message

Joined: 01 Sep 2011, 19:37
Posts: 2
Post Νεος χρηστης android
θελω να ρωτησω καποια βασικα πραματακια που πραγματικα θα μου φανουν πολυ χρησιμα.
1)πως μπορω να στειλω λογισμικο απο τον υπολογιστη μου στο κινητο.
2)εαν το σπασω τι πλεονεκτηματα θα εχω?


01 Sep 2011, 19:41
Profile
moderator
User avatar

Joined: 21 Oct 2010, 15:55
Posts: 148
Location: Voula
Post Re: Νεος χρηστης android
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο Forum μας και στον κόσμο του Android!

Αρχικά συγχαρητήρια :lol:

Λοιπόν, για να περάσεις λογισμικό στο κινητό σου θα πρέπει είτε από τον υπολογιστή σου είτε από το κινητό να μπεις στο Android Market και να εγκαταστήσεις όποια εφαρμογή θέλεις.
Στην περίπτωση που μπεις από τον υπολογιστή, δεν χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο το κινητό για να εγκατασταθεί η εφαρμογή, αντιθέτως, όταν το κινητό συνδεθεί στο Internet (Wifi ή 3G) αυτόματα θα κατεβάσει και θα εγκαταστήσει την εφαρμογή.

Αν θέλεις να περάσεις εφαρμογές εκτός του Android Market, τότε θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την αντίστοιχη επιλογή στις Ρυθμίσεις > Εφαρμογές και να έχεις εγκαταστημένο κάποιον File Browser. Θα περάσεις το αρχείο στην κάρτα SD και θα το εγκαταστήσεις χρησιμοποιώντας τον File Browser.

Αν το σπάσεις, τότε έχεις δικαιώματα υπερχρήστη (αν γνωρίζεις από Linux). Πιο απλά, μπορείς να εγκαταστήσεις ανεπίσημα λογισμικά (ROMS) από ανεξάρτητους προγραμματιστές, να χρησιμοποιήσεις διάφορες εφαρμογές που χρειάζονται αυτά τα δικαιώματα για να προσφέρουν έξτρα λειτουργίες και διάφορα άλλα.

:!: Αν το κάνεις αυτό χάνεις την εγγύηση.


02 Sep 2011, 11:21
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.