View unanswered posts | View active topics It is currently 02 May 2024, 21:04

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.



Reply to topic  [ 3 posts ] 
 Νέος με Android 
Author Message

Joined: 09 Aug 2011, 19:19
Posts: 1
Post Νέος με Android
Γειά χαρά σας παλικάρια!!!
Εχω περίπου 5-6 χρόνια smartphone windows mobile από εκδοση 5 έως και 6.5 και πρίν από 1 μήνα αποφάσησα να πάω σε android για να δώ και εγώ τι εστί βερίκοκο!!!!!

Τα έχω βρεί σκουρα....
έχω πρόβλημα με εφαρμογές και θέλω την βοήθειά σας!!!
Θελω τις παρακάτω εφαρμογες :
α) μια εφαρμογή όπου να μπορώ συνδέοντας το τηλέφωνο μέσω usb να μπορώ να έχω την εικόνα του και τον χειρισμό του στην οθόνη του υπολογιστή μου. Αντίστοιχο σε WM 6.5 ειναι το SOTI Professional
β) μια εφαρμογή όπου να μπορώ να έχω πλήρη την διαχείρηση των sms μυνημάτων απο τον υπολογιστή μου. Να μπορώ να δώ τα SMS και να στείλω SMS από το πρόγραμμα του υπολογιστή μου. Αντίστοιχο πρόγραμμα σε WM 6.5 Jeyo Mobile Companion.
γ) ένα πρόγραμμα για να κάνει συγχρονισμό Calendar, Tasks, Notes, Contacts με MS Outlook 2007 & 2010
γ) στο κινητό θα ήθελα να βλέπω
1) Τον καιρό σήμερα και για τις επόμενες 3 ημέρες. Να μπορώ να εισάγω πόλεις που θέλω να πάω και να βλέπω τον καιρό τους, αντίστοιχα. θα ήθελα να έχει συνδεσιμότητα από το meteo.gr γιατί έχει πολλές ελληνικές πόλεις, κάτι που δεν το έχουν άλλα προγράμματα. Αντίστοιχο πρόγραμμα σε WM 6.5 είναι το SPB Weather.
2) τα τρέχοντα tasks που έχω να κάνω
3) τα τρέχοντα calendars που έχω
4) RSS Feeds... να έχω ένα πρόγραμμα που να βάζω τα δικά μου rss feeds που θέλω να παρακολουθώ και να μπαίνω και να τα διαβάζω.

Αυτά προς το παρόν...
σας παρακαλώ βοηθήστε με.....
ενας απεγνωσμένος χρήστης!!!
Δεν θέλω να ξαναγυρίσω στα WM!!!!!

ΥΓ : αν μπορείτε να με βοηθήσετε να βρώ και κανένα cr**ed MLS Destinator για android με ελληνικούς χάρτες...... σας ευχαριστώ πολύ


09 Aug 2011, 19:40
Profile
User avatar

Joined: 16 Sep 2011, 21:45
Posts: 5
Location: ATHENS - GREECE
Post Re: Νέος με Android
Άλλος ένας νέος στην παρέα με Android μετά από τα WM 6.5 8-)

_________________
http://www.linkedin.com/in/dgiannitakis


17 Sep 2011, 08:36
Profile WWW

Joined: 09 Nov 2011, 01:08
Posts: 1
Post Re: Νέος με Android
Γεια χαρά!
Έχω το Fujitsu Loox N560 και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος δεδομένου ότι δουλεύει άψογα εδώ και πόσα χρόνια, αλλά τώρα που τα έχει φτύσει η μπαταρία του σκέφτομαι σοβαρά μήπως πάω σε Android. Ειδικά το Samsung Galaxy S Plus στα 1.4Ghz με οθόνη 4inch στα 280€ ακούγεται super!
Από την άλλη όμως μήπως είναι καλύτερα να περιμένω να έρθουν στην Ελλάδα συσκευές με Android 4.0 OS ??? Να κάνω υπομονή δηλαδή?
Και κάτι ακόμα... οι SPB apps των windows mobile είναι φοβερές... θα βρω ανάλογα προγράμματα για το Android?
Και επειδή στο Loox έχω το Destinator 9 που είναι τουλάχιστον φοβερό, τα NDrive & iGo του Android, είναι τόσο καλά?


09 Nov 2011, 01:26
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 3 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.