View unanswered posts | View active topics It is currently 19 Apr 2024, 04:01

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ STICKY TOPIC ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ.



Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 HERO 
Author Message

Joined: 30 Oct 2009, 17:54
Posts: 16
Post Re: HTC Hero ερωτησεις
Δυστυχώς στην βροχή με τα spam, τα πραγματικά μηνύματα χάνονται!

Το Hero έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, τουλάχιστον μέσω online καταστημάτων. H HTC Hellas δέχεται την εγγύηση όσων έχουν πωληθεί από authorized retailers. Η νέα έκδοση λογισμικού υποστηρίζει πλήρως τα Ελληνικά.

Η διαδικασία root είναι σχετικά απλή (υπάρχουν διάφοροι μέθοδοι, εγώ ξεκίνησα κατεβάζοντας το recovery flasher από το market). Υπάρχει το κανονικό recovery mode, και το root σου επιτρέπει να κατεβάσεις άλλα με πιο πολλές ικανότητες (όπως image backup / recovery). Το root είναι απαραίτητο για hacking, αλλά να ξέρεις ότι αν τρέχεις εφαρμογές με root τους δίνεις πρόσβαση στα πάντα – πρόσεχε. Μπορείς να επιλέξεις ποιές εφαρμογές τρέχουν με root και ποιές όχι.

Δεν είναι ξεκάθαρο το πόσο εύκολο θα είναι το root στο android 2.0

μ


18 Nov 2009, 12:09
Profile

Joined: 17 Nov 2009, 04:46
Posts: 7
Post Re: HTC Hero ερωτησεις
Eυχαριστω για τις πληροφοριες αλλα θελω να ρωτησω και κατι αλλα πραγματα.

Το κινητο το HTC Hero σε ασπρο το βρικα στο http://www.vnp.gr και οταν τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι εχει και εγγυηση απο την Ace Hellas. Αλιθευει η τσαμπα το πηρα και μπορει να ειναι προβληματικο ?

Για το root που λες αν μπορεις αυριο μεθαυριο να βοηθησεις να το κανω , ευκολο ειναι αλλα για να μην κανω καμια βλακια και μετα το κινητο δεν λειτουργει. Τι θα μπορουσε να συμβει με μια "κακοβουλη" εφαρμογη που θελει προσβαση στο root ?

Και τωρα για το Bluetooth , στο hero μπορει να στελνει αρχεια mp3 , εικονες και βιντεο ? Η θελει και αυτο εφαρμογη που θελει root ?


18 Nov 2009, 15:25
Profile

Joined: 30 Oct 2009, 17:54
Posts: 16
Post Re: HTC Hero ερωτησεις
Δες το κουτί (από πίσω). Αν η συσκευασία γραφεί "Τhis equipment may be operated in" με διάφορες χώρες μεταξύ των οποίων και η GR, πρέπει να είσαι εντάξει. Αν όχι, πάρε τηλέφωνο την ACΕ για διευκρίνηση και πες μας να ξέρουμε.

Μια κακόβουλη εφαρμογή στην οποία έχεις δώσει root μπορεί να κάνει τα πάντα. Να σβήσει το αρχεία σου, να παρακολουθεί τις κλήσεις σου, να στείλει όλες τις επαφές σου στην ρώσικη μαφία, να στείλει SMS με απειλή δολοφονίας στον Ομπάμα και να 'ρθει αύριο η CIA και να σε βάλει σε ένα αεροπλάνο για το Γκουανταναμο. Όχι ότι θέλω να σε ανησυχήσω ή τίποτα... Πρόσεχε τι προγράμματα τρέχεις.

Η διαδικασία που ακολούθησα είναι εδώ: http://www.ryebrye.com/blog/2009/08/16/ ... -progress/ Ο,τι βοήθεια θες, μετά χαράς, αν και το έχω κάνει μόνο μία φορά σε ένα κινητό, οπότε δεν θεωρώ τον εαυτό μου ειδικό...


18 Nov 2009, 16:20
Profile

Joined: 17 Nov 2009, 04:46
Posts: 7
Post Re: HTC Hero ερωτησεις
Μολις μου στειλουνε το κινητο θα σας πω και εσας για να ξερουμε αν ειναι αξιοπιστοι η οχι.

Αυτο με το root που μπορει να κανει ολα αυτα δεν με πιραζει. Αυτο με τα sms με νοιαζει που αν το στειλει και ερθει η CIA τοτε την κατσαμε...:P
Να σε ρωτησω , μηπως εχεις msn ?


18 Nov 2009, 16:33
Profile

Joined: 17 Nov 2009, 04:46
Posts: 7
Post ROM Update σε HTC Hero
Πηρα το htc hero μου σημερα και δεν ειναι πολυ γρηγορο. Θελω να μαθω αν υπαρχει καποια λυση να το φτιαξω αν χαλασει στην αναβαθμηση. Επεισης επειδη το θελω root θελω εναν οδηγο για να το κανω root στην αναβαθμισμενη εκδοση μετα.

Ευχαριστω


19 Nov 2009, 16:06
Profile

Joined: 15 Nov 2009, 23:33
Posts: 2
Post Re: Root του HTC Hero!
kalhspera,,,ti arxeio prepei na balw mesa sthn sd;;;;kai pou tha to brw...eyxaristw..


22 Nov 2009, 14:26
Profile

Joined: 06 Dec 2009, 14:21
Posts: 3
Post Re: SD card format se HTC Hero
αν την καρτα την βαλεις σε card reader και την βαλεις σε συστημα με windows θα μπορεις να περνας μεσα αρχεια ?


06 Dec 2009, 14:59
Profile

Joined: 06 Dec 2009, 14:21
Posts: 3
Post htc hero ερωτησεις
καλημερα σας

εχω παρει ενα htc hero και εχω καποιες αποριες

1 απο ποιο μενου απενεργοποιω την συνδεση ιντερνετ μεσω του δικτυου της κινητης τηλεφωνιας ?

2 εχω ενεργοποιησει το wifi εχω ασυρματο δικτυο στον χωρο μου αλλα ο υπολογιστης δεν βλεπει το κινητο για να στειλω αρχεια στην καρτα sd του κινητου ,τι πρεπει να κανω για να στειλω τα αρχεια μου μεσω wifi στο κινητο ?

μεσα στην συσκευασια δεν ειχε καποιο προγραμμα να βαλω για να ρυθμιζω γενικα το κινητο δινει καποιο η htc ?

αυτα προς το παρον

ευχαριστω για τον χρονο σας

θα επανελθω :)


09 Dec 2009, 10:50
Profile

Joined: 11 Dec 2009, 09:28
Posts: 14
Post Re: htc hero ερωτησεις
1: Κρατωντας πατημενο το κουμπι που κλεινει το τηλεφωνο σου εμφανιζει ενα μενου. Πατα το τελευταιο που λεει Mobile Network...
2: Δεν πρεπει να γινεται γιατι θελει να τα εχεις βαλει σε δικτυο και δεν νομιζω να μπαινει το Hero...
3: Τι εννοεις καποιο προγραμμα για να ρυθμιζεις το κινητο? Να ρυθμισεις τι? Αν εννοεις για να το συγχρονιζεις με τον υπολογιστη τοτε στην επισημη σελιδα της Htc μπορεις να κατεβασεις απο την κατηγορια Support το HtcSync που κανει συγχρονισμο.


11 Dec 2009, 09:39
Profile

Joined: 11 Dec 2009, 09:28
Posts: 14
Post Re: Root του HTC Hero!
Και ποιο ειναι το κερδος απο ολη αυτη τη διαδικασια τι μπορουμε να κανουμε μετα στη συσκευη αφου κανουμε το ροοτ που δεν μπορουμε να το κανουμε πριν?


11 Dec 2009, 10:05
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.