View unanswered posts | View active topics It is currently 29 Mar 2024, 01:17

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ STICKY TOPIC ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ.



This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 5 posts ] 
 Πρόβλημα συχρονισμού pc με samsung galaxy 
Author Message

Joined: 15 Nov 2009, 13:56
Posts: 6
Post Πρόβλημα συχρονισμού pc με samsung galaxy
Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy αγορασμένο από τη wind εδώ και δύο ημέρες και αντιμετςπίζω το εξής πρόβλημα:
Δεν μπορώ για κανένα λόγο να συωδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή.... Ενώ οι drivers της samsung εγκαταστάθηκαν σωστά όταν ανοίγω το new pc studio αναφέρεται το εξής πρόβλημα: μη υποστηριζόμενη συσκευή :@

Ο υπολογιστής μου τρέχει τα αυθεντικά windows 7 professional

το firmware version του τηλεφώνου είναι 1.5


15 Nov 2009, 14:04
Profile
User avatar

Joined: 23 May 2009, 12:55
Posts: 14
Post Re: Πρόβλημα συχρονισμού pc με samsung galaxy
Δεν γίνεται μέχρι στιγμής.. δεν υπάρχουν drivers για τη συσκευή ώστε να αναγνωριστεί από το pc studio. Μπορείς μόνο να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις (root λέγεται η διαδικασία, μάλλον χάνεις την εγγύηση, δεν είμαι σίγουρος) ώστε όταν το κινητό μπαίνει σε "ειδική κατάσταση" να αναγνωρίζονται η κάρτα και η εσωτερική μνήμη. Αν θες να περάσεις τα τηλέφωνα για εμένα η καλύτερη λύση είναι μέσω του gmail,
πχ από SE κινητό αποθήκευσα τον τηλ. κατάλογο==> τον πέρασα στον Η/Υ ==> μετά στο gmail προσθήκη επαφών από αρχείο==> μετά συνδέεσαι στο internet και είσαι έτοιμος

_________________
Ξεκινάς να αλλάξεις τον κόσμο και καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.


15 Nov 2009, 22:38
Profile

Joined: 15 Nov 2009, 13:56
Posts: 6
Post Re: Πρόβλημα συχρονισμού pc με samsung galaxy
ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. αν πάς το κινητό στην αντιπροσωπεία της samsung θα μπορέσουν να κάνουν κάτι? για αυτόν το μη-συγχρονισμό φταένε τα windows 7?


15 Nov 2009, 23:15
Profile
User avatar

Joined: 23 May 2009, 12:55
Posts: 14
Post Re: Πρόβλημα συχρονισμού pc με samsung galaxy
Στο service δεν νομίζω να κάνουν κάτι αλλά δε βλάπτει ένα τηλέφωνο. Το όλο πρόβλημα είναι της samsung απλά για κάποιους λόγους δεν έχει φτιάξει drivers για καμία έκδοση των windows (απ'όσο ξέρω).

_________________
Ξεκινάς να αλλάξεις τον κόσμο και καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.


16 Nov 2009, 00:10
Profile

Joined: 15 Nov 2009, 13:56
Posts: 6
Post Re: Πρόβλημα συχρονισμού pc με samsung galaxy
και για ποιο λογο κυκλοφορούν ενα κινητό στην αγορά χωρις drivers?


16 Nov 2009, 00:30
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.